Innowacyjne Targi-innowacyjne parki!

Międzynarodowe Targi INNO-TECH EXPO w Kielcach to największe wydarzenie w Polsce, które łączy świat biznesu z osiągnięciami nauki. Tu spotykają się przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych. Mamy za sobą drugą edycję tego spotkania, na której pojawiły się parki zrzeszone w Stowarzyszeniu Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych.

 

Kieleckie targi, które miały miejsce 16 i 17 października 2014  to najlepsze miejsce by zaprezentować innowacyjną stronę działalności. To także nieoceniona okazja, by porozmawiać z ekspertami, przetestować nowe produkty i wypromować ciekawe projekty.Polski rynek IT na tle innych państw rozwija się bardzo dynamicznie. Tworzą go zarówno małe i średnie firmy działające we wszystkich gałęziach branży, jak również duże korporacje mogące pochwalić się bogatym doświadczeniem. Polscy przedsiębiorcy z powodzeniem odnajdują się między innymi na rynkach nowoczesnych urządzeń multimedialnych, gier komputerowych czy procesorów przemysłowych.

Tegoroczna edycja targów obejmowała m. in. następujące obszary badań i rozwoju:

- Grafen
- Sztuczna inteligencja
- Innowacyjne technologie wojskowe
- Meta materiały
- Efektywne wykorzystanie energii
- E-learning
- Rozpoznawanie i syntezatory mowy
- Holografia
- Smart cities
- Inteligentna odzież
- Bioinżynieria
- Robotyka
- Inteligentny dom
- Elektronika

W targach wziął w tym roku udział katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, który zaprezentował na nich możliwości, jakie stworzył dla biznesu i nauki budynek pasywny istniejący na terenie EC, z jego laboratoriami, najnowocześniejszym w Polsce data center, rozmaitymi szkoleniami, zwłaszcza dla  instalatorów instalacji odnawialnych źródeł energii i innymi usługami Parku, skierowanymi dla branży firm innowacyjnych. Na stoisku Stowarzyszenia gościł też Mielecki Park Przemysłowy oraz Płocki Park Przemysłowo Technologiczny. Wśród innych wystawców parkowych znaleźli się też park z Kielc oraz z Puław.

 

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parkow Przemyslowych i Parkow Technologicznych ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice